Telegram'ı bağlamak

Başka bir başlık seçin

Bu entegrasyon ile müşterileriniz Telegram üzerinden oluşturacağınız kanala yazabilecek ve siz de bu mesajları JivoChat uygulamasına alabileceksiniz.

Entegrasyonu yapabilmek için, bir Telegram botu oluşturarak, API anahtarı edinmeniz gerekiyor.

Telegram'ı açın, @botfather adındaki kullanıcıyı bulun ve onunla sohbet edin. Yeni bir bot oluşturmak için -/newbot komutunu göndermeniz gerekir.

Tg3

Bot için bir ad girin. Seçtiğiniz ad, müşterileriniz botunuzla sohbet ettiklerinde görecekleri ad olacaktır. Örneğin, “Test”.

Şimdi botunuz için benzersiz bir kullanıcı adı oluşturmanız gerekiyor. Seçilen kullanıcı adı, bot'unuzu bulmak için müşterileriniz tarafından kullanılacak ve size bu bot üzerinden yazabilecekler.

Tg4

Bundan sonra bir HTTP API anahtarı alacaksınız. Bu anahtarı kopyalayın ve kaybetmeyin.

İlerlemek için, uygulamada yeni bir kanal eklemeniz gerekecek. Yönet -> Kanallar -> Yeni Kanal Ekle -> Telegram yolunu izleyin.

Telegram_en_1

Telegram_en_2

Biraz önce kopyaladığınız API anahtarını girin, **önünde ya da içinde boşluk kalmamasına dikkat edin" ve Telegramı ekle'ye tıklayın.

Telegram_en_3Tg2e

Şimdi, yeni Telegram kanalınız için bir isim seçin.

Telegram_en_4

Bu kadar! “Servisi Etkinleştir” düğmesine bastığınızda ve servis bağlandığında, müşterileriniz Telegram uygulaması aracılığıyla yeni bot'unuza yazabilecek ve mesajlar direkt olarak JivoChat temsilcinizin uygulamasına ulaşacak!

Hala sorularınız bulunuyor mu? Destek ekibimiz, sitemizde, 7/24 bir tık ötenizde, size yardım etmek için bekliyorlar.