Ziyaretçilerinizle canlı olarak etkileşime girin ve satışlarınızı artırın

Sitenizden, Facebook sayfanızdan, Telegram'dan ve Viber'dan size ulaşmak isteyen ziyaretçileri canlı takip etmek ve iletişime geçmek için ÜCRETSİZ bir araç.

hatalı girilmiş e-posta adresi Bir şey yanlış gitti, sonra tekrar deneyin

Oley! Şimdi 1. aşamayı tamamladınız.
Şimdi e-posta adresinizin gelen kutusunu kontrol edin, size kurulum detaylarını gönderdik. HADİ BAŞLAYALIM!

JivoSite Inc.

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi

UYARI: BU LİSANS SÖZLEŞMESİNİ, JIVOCHAT'I KURMADAN, ERİŞMEDEN, KOPYALAMADAN YA DA KULLANMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

"KAYDOL" DÜĞMESİNE TIKLANMASI YA DA LİSANSLI ÜRÜNÜN KURULUMU, ERİŞİMİ, KOPYALANMASI VE KULLANILMASI, YASAL OLARAK UYGULANABİLİR SÖZLEŞME YARATIR VE SÖZLEŞMENİN TÜM ŞART VE KOŞULLARININ KABULUNÜ TEŞKİL EDER.

BU SÖZLEŞMEYE GİRME YETKİNİZ YOKSA VEYA BU SÖZLEŞME'NİN HÜKÜMLERİNİ KABUL ETMİYORSANIZ, LİSANSLI ÜRÜNÜ KURMAYINIZ, ÜRÜNE ERİŞMEYİNİZ, ÜRÜNÜ KOPYALAMAYINIZ VE KULLANMAYINIZ.

Bu Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (Sözleşme) koşullarını kabul ettiğiniz tarihten itibaren (yukarıda belirtildiği gibi iade edilmedikçe, Yürürlük Tarihi) 525 W. Remington Drive Sunnyvale, CA 94087 adresindeki JivoSite Inc. ile Lisans Alan Taraf arasında geçerli olacaktır.

Taraflar şu şekilde anlaşmışlardır:

1. TANIMLAR

İçerik, Lisans Verenün tarafın sağladığı ve bu Sözleşmeye eklenmiş tüm resim, fotoğraf, video, metin, şablon, ses kaydı ve diğer içerikler anlamına gelir.
Belgeler, Lisans Veren tarafından Lisanslı Ürünler ile birlikte verilen kullanım kılavuzu, yardım bilgileri ve / veya diğer belgeler anlamına gelir.
Lisans Alan Taraf, Lisanslı Ürünlerin sağlandığı işletme veya diğer varlıklar ile birlikte Kullanıcı anlamına gelir.
Yazılım, Lisans Alan Tarafin web sitesinin ziyaretçileri ile online diyalog halinde düzenlenmiş kısa metin mesajları değişimi için geliştirilen "JivoChat" program kompleksi de dahil ancak bununla sınırlı olmaksızın bu Sözleşmeye eşlik eden herhangi bir Lisans Veren bilgisayar programı (nesne kodunda) anlamına gelir. Yazılımın daha ayrıntılı bir açıklaması Lisans Veren web sitesinde bulunmaktadır.
Güncellemeler, varsa, Destek Hizmetlerine istinaden Lisans Alan Tarafa teslim edilen Yazılıma yapılacak herhangi bir yama, güncelleme veya yazılımın yeni sürümü anlamına gelir.
Lisanslı Ürünler, toplu olarak Yazılım, İçerik ve Güncellemeler ve ilgili tüm Belgeler anlamına gelir.
Kullanıcı, Lisans Alan Taraf (eğer Lisans Alan Taraf gerçek kişi ise) veya bu Sözleşmenin koşullarına uygun olarak Lisanslı Ürünler'i kullanmak için yetki verilen herhangi bir Lisans Alan Taraf çalışanı veya yüklenicisi anlamına gelir. Lisans Alan Taraf, Kullanıcılarının eylemlerinden ve ihmallerinden sorumlu tutulmayı kabul eder. Kullanıcı, Denetim Masası'na giriş yapmak için hesap sahibi olacak ve Yazılım ve Lisanslı Ürün vasıtasıyla gelen diyalogları alma yetkisi olan temsilciyi de ("Aracı") kapsar.

2. Lisans

2.1. Lisanslı Ürünler. Lisans Veren, bu Sözleşmedeki tüm şart ve koşullara tabi olmak kaydıyla, Lisans Alan Tarafa, Lisanslı Ürünleri herhangi bir değişiklik yapmadan kullanmasına izin vermek için münhasır olmayan, devredilemez, yasalara aykırı olmayan bir hak ve lisans verir.
2.2.İçerik. Lisans Sağlayıcı, bu Sözleşmedeki tüm hüküm ve koşullara tabi olmak kaydı ile Lisans Alan'a kullanıcının içeriği kullanmasına, değiştirmesine (ancak yalnızca Lisanslı Ürünler'in yetkili kullanımının bir parçası olarak), aksine işlemesine ve içeriğin görünümlerini dağıtmasına (ancak yalnızca Lisanslı Ürünler tarafından üretilen biçimdedir); münhasır olmayan, devredilemez, alt lisans edilemez bir hak ve lisans verir.
2.3.Lisanslı Ürünler yalnızca Lisans Alan Tarafın kendi iş amaçları için kullanılabilir; bu kapsamda, Lisans Alan Tarafın, ziyaretçilerin Lisans Alan Tarafın web sitesine gelen metin sohbet mesajlarını alabilme yeteneğini içermesi gerekir. Lisans Alan Taraf, Lisans Verenin web sitesinden Kontrol Paneli aracılığıyla; Lisanslı Ürünü, Lisans Alan Tarafın satın almak istediği Özel Seçenekler Setini ve diğer işlevleri ve ayarları kullanmak için yetkili olacak Aracı sayısını belirleyebilecektir. Kontrol Paneli https://admin.jivosite.com adresinde bulunmaktadır. Lisans Alan Taraf, Kontrol Paneli'nde ve Lisans Verenin web sitesinde belirtilen oranları ödemeyi kabul eder. Seçilen bu tür seçeneklerin faturası Kontrol Paneli tarafından yaratılır ve Lisans Alan Tarafa sunulmasıyla vadelidir ve ödenir. Lisans Alan Taraf, seçilen opsiyonları Kontrol Paneli'nde bulunan özellikleri kullanarak istediği zaman değiştirebilir. Lisanslı Ürünler'in herhangi bir kopyasının kullanılması aksi takdirde bu Sözleşmedeki kayıt ve koşullara uyacaktır. Lisanslı Ürünler'in herhangi bir kopyasını kullanmak, aksi takdirde işbu Sözleşmedeki kayıt ve koşullara tabi olacaktır. Lisanslı Ürünlerin hiçbir kopyası, Kullanıcı'nın birincil kullanıcı olmadığı (veya artık olmadığı) herhangi bir bilgisayarda kurulamaz, kullanılamaz veya saklanamaz.
2.4.Demo Dönemi. Lisans Veren, Lisans Alan Tarafın Yazılımı ve Lisanslı Ürünü kendi web sitesinde ücretsiz olarak test edebileceği ve değerlendirebileceği on dört (14) günü aşmayacak bir değerlendirme süresi ("Demo Süresi") sağlayacaktır. Demo Süresinin sonunda, Lisans Alan Taraf, Lisanslı Ürünü satın almakla yükümlü olmayacaktır. Her web sitesi için yalnızca bir Demo Dönemi sağlanacaktır. Demo Süresi, Lisans Veren Tarafından tamamen kendi takdirine bağlı olarak istediği zaman sona erdirilebilir.
2.5. Lisans Kontrolü. Lisans Alan Taraf, Lisanslı Ürünler'in Lisanslı Ürünlerin yetkisiz kullanımını veya devre dışı bırakılmasını tespit eden veya bunları engelleyen veya bunları içeren bir kod içerebileceğini veya bu ürünlerin kullanılmasını onayladığını kabul eder. Lisans Alan Taraf, kullanıcıların birlikte çalışabilirliği sağlamak için yürürlükte olan yasal kanunlar yoluyla bunu açıkça yetkilendirmediği sürece ve JivoSite, Lisans Alan Tarafça talep edildiğinde bunu yapmak için araçlar sunmadığı takdirde, söz konusu kodu veya cihazları atlamamayı veya devre dışı bırakmamayı kabul eder.
2.6. Ödemeler. Lisans Alan Taraf, Lisanslı Ürünler için, Lisans Veren tarafından satın alma işlemi sırasında kabul edilen miktarlarda ve zamanlarda, tüm başlangıç ve tekrar eden masraflarını ödeyecektir (ya da ödenmesine aracı olacaktır). Lisans Veren, Lisans Verilen Ürünleri, ödeme alındıktan sonra üç (3) iş günü içerisinde Lisans Alan Tarafından kullanılabilir hale getirir. Lisans Alan Taraf, Lisanslı Ürünü, Demo Süresi dışında, başka bir deyişle kullanmaması koşuluyla ilk ödemesinden sonra on (10) gün içinde Lisans Verenden tam bir geri ödeme talep etme hakkına sahiptir. Lisans Veren, Lisanslı Ürünün kullanım oranlarını herhangi bir zamanda ve Lisans Alan Tarafa önceden bildirmeksizin değiştirmek için tek ve münhasır hakka sahiptir.

3. DESTEK HİZMETLERİ

3.1Destek. Lisans Veren, standart uygulamalarına (zaman zaman güncellenecek şekilde, Destek Hizmetleri) uygun olarak Lisanslı Ürün'e bakım ve destek sağlanması için ticari olarak makul çabayı gösterecektir.Mevcut destek politikası http://www.jivochat.com adresinde bulunmaktadır. Lisans veren, Lisanslı Ürünler'in şu anki ve hemen önceki sürümünden başka herhangi bir sürümünü destekleme yükümlülüğüne sahip olmayacaktır. Lisans Alan Tarafın, (a) Lisans Veren tarafından verilmeyen herhangi bir donanım, sistem, hizmet veya diğer içerik veya yazılımlarla ilgili sorunlar, hatalar veya sorgular, ya da (b) Lisanslı Ürünlerin desteklenmeyen herhangi bir sürümünün kullanımından kaynaklanan herhangi bir destek hizmeti için şu andaki güncel politikalarıyla uyumlu olarak ücret talep edilebileceğini kabul eder.
3.2 Güncellemeler. Lisans Veren, Lisans Alan Tarafa, aynı seviyede bir destek satın alan diğer lisans sahipleri tarafından genel olarak erişilebilir hale getirdiği Güncellemeleri sağlayacaktır.

4. GİZLİLİK

4.1 Kapsam. Gizli Bilgi terimi, Lisans Verenin veya tedarikçilerinden herhangi birinin, işbu anlaşma ile ilgili olarak Lisans Veren tarafından Lisans Alan için açıklanan tüm ticari sır, bilgi, yazılım ve diğer finansal, ticari veya teknik bilgileri anlamına gelir. Lisans Alan Taraf aşağıdaki şekilde gösterebileceği herhangi bir bilgiyi bu anlaşmayı ihlal etmeden sunabilir.. (a) Lisans Verene karşı herhangi bir yükümlülüğü ihlal etmeden üçüncü taraflarca kısıtlama olmaksızın haklı bir şekilde sunabilir, (b) genel olarak bu sözleşmeyi ihlal etmeden kamuya açık olan veya (c) bu bilgilere dayanmaksızın kendisi tarafından bağımsız olarak geliştirilen bilgileri sunabilir. Lisanslı Ürünler, Lisans Verenin Gizli Bilgisidir.
4.2 Gizlilik. Lisans Alan Taraf, bu Sözleşmeyle verilen özel haklar dışında, Lisans Veren'in önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir Gizli Bilgiyi bulundurmaz, kullanmaz ya da ifşa etmez ve Gizli Bilgileri korumak için makul bir özen gösterir. Lisans Alan Taraf, çalışanlarının veya herhangi bir kullanıcısının kendi gizlilik haklarını ihlal etmesinden sorumlu olacaktır.

5. MÜLKİYET HAKLARI

5.1 Kısıtlamalar. Lisans Alan Taraf, (a) herhangi bir Gizli Bilgi'yi, Lisanslı Ürüne benzer herhangi bir yazılım, içerik veya belge oluşturmak için kullanamaz, (b) Lisans Alan Taraf, birlikte çalışabilirliği sağlamak için eğer JivoSite, Lisans Alan Tarafın talebi üzerine bunu yapmanın yollarını sunmazsa, Lisanslı Ürünler'in herhangi bir kaynak kodunu ya da altında yatan yapıları, fikirleri ya da algoritmaları ya da İçerik için şifrelemeyi (Ancak ve ancak bu kısıtlamaların yürürlükteki kanunlar tarafından açıkça yasaklandığı ölçüde) çözemez, kaynak koda dönüştürmez, ters mühendislik yapamaz veya başka şekilde keşfetmeye çalışamaz; (C) Lisanslı Ürünü saklı tutamaz, kiralayamaz, ödünç olarak kullandıramaz, alt lisans veremez, dağıtamaz ya da aktaramaz, (d) herhangi bir Lisanslı Ürünü kopyalayamaz (Bir yedekleme kopyasının oluşturulması haricinde ve yalnızca bu kanuni düzenlemenin yürürlükteki kanunlar tarafından açık bir şekilde yetkilendirildiği ve bu durumda Lisans Alan Tarafın Lisanslı Ürün üzerindeki her türlü mülkiyet haklarına ilişkin işaretlerinin saklı kalmak şartıyla), uyarlayamaz, birleştiremez, türetilen eserleri yaratamaz, tercüme etmez, lokalize etmez, taşıyamaz veya başka herhangi bir şekilde değiştiremez, (E) Lisanslı Ürünlerin otomatikleştirilmiş bir süreçte kullanamaz, (f) Amerika Birleşik Devletlerin herhangi bir ihracat kontrol yasasına veya düzenlemesine veya diğer ilgili yargı yetkisine aykırı hareket ederek Lisanslı Ürünler'i kullanamaz veya Lisanslı Ürünlerin veya herhangi bir ürünün tümünü veya bir parçasını aktaramaz, aktaramaz, aktaramaz veya yeniden ihraç etmeye izin vermez. (g) herhangi bir üçüncü tarafın yukarıda belirtilen herhangi bir yasaya aykırı davranmasına izin vermez. Lisans Alan Taraf, Lisanslı Ürünleri, Lisans Verenin önceden yazılı izni olmaksızın kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir üçüncü tarafın yararına (ör. Zaman paylaşımı veya hizmet bürosu düzenlemesi) kullanamaz.
5.2 Zımni Lisans Bulunmaması. Burada açıkça belirtilen sınırlı haklar ve lisanslar dışında, başka herhangi bir lisans verilmemektedir; başka hiçbir kullanıma izin verilmemektedir ve Lisans Veren (ve tedarikçileri), Lisanslı Ürünlerini (ve tüm patent hakları, telif hakları,ticaret sicil hakları ve diğer tüm fikri mülkiyet hakları ve mülkiyet haklarını) elinde tutmaktadır.
5.3 İşaretler. Lisans Alan Taraf, herhangi bir Lisanslı Ürün veya ambalajda görüntülenen veya içerdiği herhangi bir ticari markayı, patent bildirimini veya diğer mülkiyet veya yasal uyarıları değiştirmemeli, örtbas etmemeli veya kaldırmamalıdır.
5.4 Üçüncü Taraf Yazılımı. Lisanslı Ürünler, Lisans Alan Tarafın web sitesinin özelliklerine dahil edilecek ve bu özelliklerle entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, Lisanslı Ürünler, üncü şahısların lisansına sahip olan (Üçüncü Kişi Lisans Sağlayıcıları) yazılım veya diğer teknoloji ile (Lisanslı Kod) çalışabilir veya bunlarla bağlantı kurabilir. Lisans Alan şunları kabul eder: (a) Lisanslı Kodu, bu Sözleşmeye ve Dokümanlar'da belirtilen veya başvurulan geçerli lisansta belirtilen diğer kısıtlamalara uygun olarak kullanacaktır (b) hiçbir Üçüncü Parti Lisans Veren, Lisanslı Koda veya Lisanslı Ürünlere ilişkin olarak Lisans Alan Tarafa herhangi bir beyan veya garanti sunmaz ve (c) hiçbir Üçüncü Parti Lisans Veren bu Sözleşmenin veya Lisans Alan Tarafın Lisanslı Kodu veya Lisanslı Ürünleri kullanması sonucunda Lisans Alan Taraf'a herhangi bir yükümlülüğe veya sorumluluğa sahip olmayacaktır.

6. GARANTİ FERAGATLARI

LİSANSLI ÜRÜNLER VE DESTEK HİZMETLERİ HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. LİSANS VEREN, LİSANSLI ÜRÜNLER YA DA DESTEK HİZMETLERİNİN LİSANS ALAN TARAFIN LİSANS GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAYACAĞINI VEYA KESİNTİSİZ VE HATASIZ OLACAĞINI OLACAĞINI GARANTİ ETMEZ. YASANIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE,Lisans Veren, işbu belge ile, (kendisi ve tedarikçileri için) Lisanslı ürün ve destek hizmetlerine ilişkin olarak tüm zımni garanti başlıkları, hak ihlalini, müdahalesiz kullanımı, entegrasyonu, ticarete elverişlilik veya belirli bir amaca uygunluğu ve her türlü işlemden, performansın seyrinden veya ticaretin kullanımından kaynaklanan tüm garantileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan sözlü veya yazılı olarak açık veya zımni tüm garantilerden feragat eder.

7. İHLAL

Üçüncü bir şahıs, Lisans Alan Taraf'a karşı, Lisanslı Ürünler'in herhangi bir ABD telif haklarını doğrudan ihlal ettiğini veya ticari sırları kötüye kullandığını iddia eden resmi bir dava açarsa, Lisans Veren, masraf ve hasarlar doğrudan taleple ilgili olduğu ölçüde, mahkemenin dava üzerinde Lisans Alan'a karşı ödenmesini belirlediği maliyetleri ve zararı ödeyecektir. Alternatif olarak, Lisans Veren, davanın yazılı olarak çözülmesinde Lisans Veren'in kabul ettiği maliyetleri ve zararı ödeyecektir. Bu Bölümdeki Lisans Verenin yükümlülükleri ancak aşağıdaki koşullarda geçerlidir: Lisans Alan Tarafın (a) Lisans veren kişiye derhal yazılı olarak bildirimde bulunması, (b) Lisans Verenin, davanın savunmasını ve herhangi bir uzlaştırma müzakeresini kontrol etmesini ve (c) Lisans Verenle işbirliği yapar ve Lisans Verenin isteği ve masrafı ile Lisans Alan Tarafa dava savunması veya çözümünde yardımcı olur. Ayrıca, Lisans Veren'in bu Bölüm'teki yükümlülükleri aşağıdakilere dayanan herhangi bir ihlal iddiasında geçerli değildir: (i) Lisanslı Ürünlerin bu Sözleşmeye uygun olmayan herhangi bir şekilde kullanılması; (Ii) Lisanslı Ürünlerin Lisans Veren tarafından sağlanmayan diğer ürünler, ekipman, yazılım veya verilerle birlikte kullanılması; (Iii) Lisans Alan Tarafın kullanımına sunulan en yeni sürüm dışında herhangi bir sürümün kullanılması veya (iv) Lisanslı Ürünlerin Lisans Veren dışındaki herhangi bir kişi tarafından herhangi bir şekilde değiştirilmesi. Bu Bölüm, Lisans Verenin tüm sorumluluğunu ve Lisans Alan Tarafın ihlal iddiaları ve eylemleri için tek ve münhasır hukuk yolunu bildirir.

8. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

Lisans veren ya da tedarikçileri, herhangi bir talep ya da eylemin şekli (sözleşme, ihmal, katı yükümlülük ya da başka türlü) dikkate alınmaksızın, bu sözleşmenin konusuyla ilgili olarak, (a) Makul kontrolünün ötesinde herhangi bir husus üzerinde, (b) veri kaybı veya yanlışlığı, kullanım kaybı veya kesilmesi veya yedek teknoloji, mal veya hizmet tedarik maliyeti üzerinde, (c) dolaylı, cezai, tesadüfi, güvenlikle ilgili, özel, örnek teşkil eden veya sonuçta ortaya çıkan hasarlar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmayan, iş kaybı, gelir, kâr veya prestij kaybı üzerinde, (D) lisans veren bu tür hasarların olasılığı konusunda uyarılmış olsa bile, önceki 12 aylık dönem boyunca tazminat talebini doğuran lisanslı ürün ya da destek hizmeti için lisans verene ödenen miktarın üzerinde herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu kısıtlamalar, bu sözleşmenin diğer tüm hükümlerinden bağımsızdır ve burada sağlanan herhangi bir çözüm başarısız olsa bile geçerli olacaktır.

9. SÜRE VE FESİH

9.1 Dönem. İşbu Sözleşme, yürürlüğe girme tarihinden başlayacak ve işbu belgede belirtildiği şekilde sonlandırılana kadar devam edecektir.
9.2 Fesih. Lisans Alan Taraf, Lisans Verene yazılı bildirimde bulunmak kaydıyla, bu Sözleşmeyi kolaylık açısından istediği zaman feshedebilir. Bu Sözleşme, Bölüm 2.3, Madde 4.2 veya 5.1'de belirtilen herhangi bir sınırlama veya kısıtlamalara Lisans Alan Tarafın herhangi bir maddi ihlali üzerine, herhangi bir tarafın bir işlem yapmasına gerek olmadan hemen otomatik olarak sona erer.
9.3 Fesih Etkileri. Bu Sözleşmenin herhangi bir nedenle fesh edilmesi üzerine, burada yer alan tarafların tüm hakları, yükümlülükleri ve lisansları aşağıdakiler dışında sona erer. (a) feshin yürürlüğe giriş tarihinden önce tahakkuk eden tüm yükümlülükler (herhangi bir ödeme yükümlülüğü dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ve çözüm yolları herhangi bir fesihten sonra da geçerliliğini sürdürür, (b) Lisans Alan Taraf, Lisans Verilen Ürünler ve diğer somut Gizli Bilgileri derhal iade veya imha edecek ve tüm Gizli Bilgileri herhangi bir bilgisayar ve depolama ortamından kalıcı olarak silecektir ve (c) 2.3 (Sınırlamalar), 2.5 (Ödemeler), 4 (Gizlilik), 5 (Sahiplik Hakları), 6 (Garanti Sorumluluk Reddi), 8 (Sorumlulukların Sınırı), 9.3 (Fesih Etkileri), 10 (Genel Hükümler) bölümlerinin hükümleri geçerli kalacaktır.

10. GENEL HÜKÜMLER

10.1 Bütün Anlaşma. Bu Sözleşme, tüm sözleşmeyi oluşturur ve taraflar arasında işbu Sözleşmenin konusuyla ilgili olarak önceden yapılan müzakereleri, anlaşmaları ya da sözleşmeleri (sözlü ya da yazılı olarak) geçersiz kılar. Lisans Alan Tarafın Satın Alma Siparişinde (veya benzeri herhangi bir belgede) belirtilen ve bu Sözleşmenin koşullarına ek olarak veya bu sözleşmenin şartlarına aykırı olan koşullar, Lisans Alan Tarafça özel olarak feragat edilir. Bu tür tüm şartlar, bu Anlaşmanın önerdiği önemli değişiklikler olarak düşünülür ve burada reddedilir. Bu Sözleşmenin herhangi bir feragat, rıza veya değiştirilmesi, yazılı olarak yapılmadıkça veya Icra edilene karşı taraf tarafından imzalanmadıkça taraflardan birini bağlamaz.Taraflardan herhangi birinin herhangi bir zamanda bu Sözleşme kapsamındaki haklarını yerine getirememesi, bu tür haklardan feragat olarak yorumlanmayacaktır. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün yasadışı veya uygulanamaz olduğu belirlenirse, bu hüküm bu Sözleşmenin tam olarak yürürlüğe girmesi, yürürlüğe konulması ve uygulanabilir olması için gerekli olan en az ölçüde sınırlandırılacak veya ortadan kaldırılacaktır.
10.2 Yürürlükteki Yasa. Bu Sözleşme, hukukun çatışması hükümlerine bakılmaksızın, Kaliforniya Eyaleti yasalarına göre yönetilecek ve yorumlanacaktır. Taraflar, California, Santa Clara Bölgesinde bulunan ya da üzerinde yetki sahibi olan eyalet ve federal mahkemelerin münhasır yargı yetkisine katılır.
10.3 Çözümler. Aksi özellikle belirtilmediği sürece, bu Sözleşmede yer alan her hak ve hukuk yolunun hukuka veya hakkaniyete göre diğer hak veya hukuk yollarına ilaveten eklenmesi de söz konusudur. Lisans Alan Taraf, 4. veya 5. Bölüm'ün ihlali veya ihlal tehdidi gerçekleşirse, Lisans Veren, onarılamayacak kadar zarar görür ve bunun için yasal olarak geçerli bir çare bulunmamaktadır. Buna göre, Lisans Veren, fiili hasarları ispatlamak veya herhangi bir bağ bildirmek zorunda kalmadan, ihlal veya ihlal tehdidini önlemek veya sınırlandırmak için ihtiyati tedbir alma hakkına ve diğer adil yollara başvurma hakkına sahiptir.
10.4 Bildirimler. Bu Sözleşme uyarınca yapılan herhangi bir bildirim ya da iletişim, yazılı olarak ve şahsen teslim edilmiş veya onaylı faks yoluyla gönderilmiş, ekspres teslimat kuryesi ya da sertifikalı ya da kayıtlı posta ise önceden ödenmiş ve iadeli makbuz istenmiş olmalıdır. Bildirimler, Lisanslı Ürün sipariş edildiğinde Lisans Alan Tarafın belirlediği adrese veya Lisans Veren için yukarıda belirtilen adrese ya da bir sonraki bildirimde belirtilen başka bir adrese teslim edilir. Bu Anlaşma uyarınca gereken izin ve onaylar, elektronik imzaları belirli koşullar altında uygulanabilir olarak kabul eden bir yetki alanında sağlandıysa elektronik ortamda sağlanabilir. Tüm bildirimler İngilizce olacaktır, yukarıda belirtilen şekilde, makbuzu takiben etkili olacaktır, veya reddedilirse, gönderildikten sonra üç (3) iş günü içerisinde etkin olacaktır.
10.5 Görev. İşbu Anlaşma ve burada verilen hak ve yükümlülükler Lisans Alan Tarafa özeldir ve Lisans Verenin önceden yazılı izni olmaksızın, tamamen veya kısmen devredilemez veya aktarılamaz. Aksi takdirde yapılacak herhangi bir girişim geçersiz sayılır ve hiçbir etkisi olmayacaktır. Lisans Alan Tarafın rızası olmadan, Lisans Veren bu Sözleşmeyi üçüncü taraflara devredebilir. Bu Anlaşma tarafların halefleri, temsilcileri ve izin verilen atıflarını bağlar ve bunları güvence altına alacaktır.
10.6 Bağımsız Yükleniciler. Taraflar bu Sözleşme uyarınca bağımsız yüklenici olacak ve burada yer alan hiçbir şey taraflardan birini, işveren, işçi, temsilci veya diğer tarafın temsilcisi olarak veya her iki tarafın ortak girişimciler veya herhangi bir amaç için ortak olarak teşkil etmeyecektir.
10.7 Pazarlık Esasları. Taraflardan her biri, garanti sözleşmeleri ile sorumluluk ve telafi sınırlamalarının bu sözleşmenin temelleri için pazarlık konusu olduğunu; her bir tarafça dikkate alındıklarını ve her bir tarafın bu sözleşmeyi imzalamaya karar vermesinde ve bu anlaşmaya girme kararında temsil edildiğini tanır ve kabul eder.
10.8 Kabul. Lisans Alan Taraf, (a) Lisans Alan Tarafın bu Sözleşmeyi okuduğunu ve anladığını, (b) hukuk müşavirinin bu Sözleşmeyi gözden geçirme fırsatını bulduğunu, (c) bu Sözleşmenin imzalanmış bir sözleşme ile aynı güce ve etkiye sahip olduğunu, (d) bu lisans verilmeden önce Kullanıcı ve Lisans Alan Tarafın Lisans Veren için tanımlanması gerektiğini ve (e) bu lisansın verilmesinin, Lisanslı Ürünlerin veya herhangi bir Gizli Bilginin genel yayınını teşkil etmediğini kabul eder.