Documentation

Geliştiriciler için API

JivoChat, geliştiricilere ürünlerimiz için zengin özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra kendi ve üçüncü taraf iş süreci otomasyon çözümlerinin uygun entegrasyonu için geniş bir araç seti sunar.

Widget API — ziyaretçinin gördüğü sohbet penceresini yönetmenize yarar. Ayrıca, sohbet penceresinin bulunduğu sayfadaki ya da oturumdaki herhangi bir bilgiyi, JivoChat temsilci uygulamasına, ziyaretçiyle eşleyerek göndermeye yarar (örneğin, giriş yapmış kullanıcıya dair bilgi sohbet ekranında temsilciye gösterilebilir ve bu bilgi arşive de kaydedilecektir).

Webhooks API — sohbetin başlangıcı ya da bitişi ile ilgili sunucu tarafınıza bildirim alabilmenizi sağlar. Ayrıca Webhooklar ile gelen HTTP-request'lerine göndereceğiniz yanıtlarla JivoChat temsilci uygulamasında, kullanıcıya dair ekstra bilgiler gösterebilmenize olanak tanır.

Chat API — JivoChat Sohbet API, tüm kaynaklardan (ister mobil uygulamanız, ister masaüstü programınız, ya da tamamen sizin tasarladığınız bir sohbet penceresi) gelecek müşteri taleplerini organize etmenize olanak tanır. Temsilciler, JivoChat uygulamasında tıpkı diğer kanallarda olduğu gibi gelecek yazışmaları alacaklardır.

Dokümantasyonda herhangi bir hata bulursanız, lütfen sohbet aracılığıyla bize bildirin.