Instagram Reklam Boyutları ve Özellikleri 2020

Instagram reklamlarınızda kullanacağınız görsel ve videolarda nelere dikkat etmelisiniz? Hangi boyutları kullanmalısınız? Tüm cevaplar yazımızda!

Instagram Reklam Ölçüleri 2020

Bir Instagram işletme hesabınız varsa, Instagram'da reklam verebilir ve hatta Instagram uygulaması içinde bir gönderiyi kolayca pazarlayabilirsiniz.

Instagram resmi web sitesine göre, kullanıcıların %60'ı bu platformda yeni ürünler keşfetmekte ve Instagram'da 2 milyon aktif reklamveren ile yaklaşık 25 milyon iş profili bulunmaktadır.

Günde yaklaşık 200 milyon Instagram kullanıcısı iş profillerini ziyaret ediyor. Instagram pazarlamacılığı konusundaki çalışmalar gösteriyor ki, kullanıcıların %72'sinin Instagram içeriği aracılığıyla keşfettiği ürünleri satın alıyor, etkileyici değil mi?

Instagram reklamları ile kitlenize daha çok erişin! Aşağıda Instagram reklam görsel boyutu ve özelliklerinden Instagram Hikaye Reklam boyutlarına kadar 5 tür Instagram reklamının ölçüleri ve özelliklerini bulacaksınız.

1. Instagram Görsel Reklamların Boyut ve Özellikleri

Görsel Reklam, Instagram ve Facebook için en yaygın kullanılan reklam türüdür.

Instagram bir fotoğraf paylaşım sosyal medya platformu olduğundan, görsel olarak hoş içerik paylaşmak için gereklidir.

Instagram resminizi feed'de görüntülendiğinde bir kareye ekler, ancak yatay veya dikey resim olarak da ekleyebilirsiniz. Instagram reklam fotoğraf boyutu, reklamınızı yayınlamadan önce kontrol etmeniz gereken özelliklerden biridir.

Instagram görsel reklamlarının boyut ve özellikleri:

Instagram Görsel Reklam Boyutları

2. Instagram Video Reklamların Boyut ve Özellikleri

Video Reklamlar, markanızı veya tekliflerinizi bir video veya GIF ile tanıtmanıza izin verir.

Uygulama açıldığında Instagram videoları oynatılmaya başlar. Video reklamların hareketli doğası, Instagram yayınlarını kaydırırken kullanıcının dikkatini çekmeye yardımcı olur.

Instagram'da video izlemeye harcanan zaman 2019'da bir önceki yıla göre %75'in üzerinde oldu.

İşte temel özellikler:

JivoChat Satış Ortaklığı ile yinelenen komisyonlarda %30'a kadar kazanmaya başlayın!

3. Instagram Hikaye Reklamların Boyut ve Özellikleri

Hikayeler, Instagram'daki popüler özelliklerden biridir.

Instagram Hikayeleri, kullanıcıların ve markaların kendi kendini imha eden fotoğrafları ve videoları paylaşmalarına izin vermeleri nedeniyle Snapchat'a benzer. Onlar sizi silene kadar profilinizde kalacak olan Stories Highlights ile markanıza dikkat çekiyorlar.

Instagram Hikayelerinde, kaydedilmiş videoları, fotoğrafları, canlı videoları, bumerang, yazı ve müzik gönderebilirsiniz. Konumunuz, kullanıcı etiketleri, sıcaklık ve etiketler gibi etiketleri de ekleyebilirsiniz.

Instagram Story reklam boyutu ve özellikleri ise aşağıdaki gibi:

4. Instagram Koleksiyon Reklamlarının Boyut ve Özellikleri

Koleksiyon reklamları şöyle çalışır: Kullanıcılar markanızın bir reklamını veya teklifini gördüklerinde, ürünleri doğrudan reklamdan satın alma seçeneğine sahip olurlar.

Koleksiyonları kullanarak, satışlarınızı artırmak için ürünlerinizi ve indirimlerinizi sergileyebilirsiniz. Sonuç, bu reklamların dönüşümleri %6,3 artırdığını kanıtladı. Instagram reklam ölçüleri burada da geçerliliğini koruyor.

5. Instagram Döngü Reklamların Boyut ve Özellikleri

Döngü reklamları, tek bir resim yerine, bir dizi kaydırılabilir resim veya video göstermenize izin verir.

Bu reklam özelliği, bir “Daha Fazla Bilgi” düğmesini kullanarak doğrudan Facebook Sayfanıza veya web sitenize bağlanabilir.

Döngü reklamlarının bazı özellikleri:

Instagram'dan edindiğiniz ziyaretçileri sadık müşterilere dönüştürün!

Instagram reklamlarınızla tavladığınız ve ürünlerinizle ilgisini çektiğiniz potansiyel müşterileriniz sitenize geldiğinde onları sıcak bir ‘Hoşgeldiniz, ihtiyacınız olursa sorularınızı yanıtlamaya hazırız’ mesajıyla karşılamak, satış sürecini onlar için kolaylaştırmak hoş olmaz mıydı? JivoChat'in Akıllı Tetikleyiciler ve bunun pek çok özelliğiyle mükemmel bir müşteri deneyimi yaratmanıza yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Cevabınız evetse ve çoktan JivoChat'in avantajlarından faydalanıyorsanız ne mutlu bize ve tabii ki size! Eğer yanıtınız hayır ise, haydi siz de hemen JivoChat'in websitesine giderek özelliklerine göz atın ve ücretsiz deneme sürümünden hemen faydalanın

2019/12/ 1

Bunu da okumak isteyebilirsiniz ...

JivoChat Bloguna Abone Olun