Liste Seçici nasıl kullanılır

With our Apple Business Chat integration, you can send custom lists to your clients so they can select a specific item of their choice before you send extra details about it. Existing lists can be used by all agents in your account, just like the Quick Phrases feature.

Apple Business Chat entegrasyonumuzla, müşterilerinize özel listeler gönderebilir, böylece bunlar hakkında ek ayrıntıları görmeden önce daha fazla bilgi almak istedikleri belirli bir öğeyi seçebilirler. Mevcut listeler, tıpkı Taslak Cevaplar özelliği gibi, hesabınızdaki tüm aracılar tarafından kullanılabilir.

Bir Liste oluşturun

Liste Seçici özelliğinde bir liste oluşturmak için Apple Business Chat'e özel ekstra sohbet-sırasında özelliklerinin listesini açmak üzere aşağıdaki resimde gösterilen simgeyi tıklayın.

Bu özellikler yalnızca Business Chat görüşmelerinde görünür

Listeler menüsüne gidin ve "Bir liste ekle" seçeneğine tıklayın.

Bir görsel (1; opsiyonel), bir başlık (2), açıklama (3), ve etiket (4) yükleyin, böylecek bu liste takım tarafından kolayca tanınabilecek. Listedeki her eleman için, bir açıklama (5) ve görsel (6; opsiyonel) olur. Bir listeye dilediğiniz kadar eleman ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde "Kaydet"e tıklayın (8).

Listeyi oluşturduktan sonra, mevcut listeler listesini bir kez daha açmak için menüye basabilirsiniz. Burada bir konuşma sırasında, sohbette göndermek istediğiniz Listeyi tıklatabilir ve gönderebilirsiniz.

Müşteri listeyi iMessage uygulamasında alır ve üzerine tıkladıktan sonra öğelerin tam listesini görebilir ve listeden belirli bir öğeyi seçebilir.

Sohbetteki temsilciye, müşteri tarafından hangi öğenin seçildiğini bildiren bir ileti gönderilir.

Müşterinin hangi öğeyle ilgilendiğini gördükten sonra, seçilen ürün/hizmet hakkında daha fazla bilgi göndermek için oluşturduğunuz belirli Taslak Cevapları veya Zengin Bağlantıları kullanabilirsiniz.

Liste Düzenleme/Silme

Bir listeyi düzenlemek veya silmek için, mevcut listeleri kontrol etmek üzere menüyü açın ve her listenin sağ alt köşesinde bulunan küçük düzenle düğmesini tıklayın.

Listeyi istediğiniz gibi düzenleyin ve "Kaydet"e basın veya listeyi silmek için "Listeyi sil" düğmesini tıklayın.

Hepsi bu!

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.