Zengin Linkler nasıl kullanılır

With our Apple Business Chat integration, you can send Rich Links during chats to direct clients to specific links on your website. Existing Rich Links can be used by all agents in your account, just like the Quick Phrases feature.

Apple Business Chat entegrasyonumuzla, sohbetler sırasında müşterileri web sitenizdeki belirli bağlantılara yönlendirmek için Zengin Linkler gönderebilirsiniz. Mevcut Zengin Linkler, tıpkı Taslak Cevaplar özelliği gibi hesabınızdaki tüm temsilciler tarafından kullanılabilir.

Zengin Link oluşturma

Bir Zengin Link oluşturmak için, Apple Business Chat için sohbet sırasında ekstra özellikler listesini açmak üzere aşağıdaki resimde gösterilen simgeyi tıklayın.

Bu özellikler yalnızca Business Chat konuşmalarında görünür

Zengin Linkler menüsüne gidin ve "Zengin link ekle"ye basın.

Başlık (1), URL (2, http/https'yi de içeren tam URL'yi eklediğinizden emin olun), bir görsel ya da video (3; opsiyonel, en fazla 10MB olacak şekilde), gelecekte kolayca erişebilmek için bir etiket (4) girin, ve ardından "Zengin link ekle" (5) butonuna tıklayın.

Zengin Linki oluşturduktan sonra, bir kez daha Zengin Link listesini açmak için menüye basarak sohbet sırasında istediğiniz zaman gönderebilir ve sohbette göndermek için istediğiniz Zengin Link'i tıklayabilirsiniz.

Müşteri, iMessage uygulamasında zengin linki alır ve eklediğiniz resim veya videoyla bir önizleme görebilir. Sizin yapılandırdığınız bağlantıya gitmek için Zengin Linke tıklayabilirler.

Zengin Link Düzenleme/Silme

Bir Zengin Bağlantıyı düzenlemek veya silmek için mevcut Zengin Bağlantılar listesini açın ve her bir Zengin Bağlantı'nın sağ alt köşesinde bulunan küçük düzenle düğmesini tıklayın.

Zengin Bağlantı'yı istediğiniz gibi düzenleyin ve "Güncelle" ye basın veya Zengin Bağlantıyı silmek için "Sil" düğmesini tıklayın.

Hepsi bu!

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.