Sohbet penceresinin görünümünü değiştirme

Başka bir başlık seçin

Değişiklikleri, web sitenizde yüklü olan kodu içeren kanalda yapmanız gerektiğini, lütfen unutmayın.Web sitenizdeki kodu değiştirmeden, tasarım ayarlarından renk, metin ve pencere pozisyonunu değiştirebilirsiniz.

Uygulamayı açın ve Yönet > Kanallar > Site adınız altında “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Sol menüde “Tasarım” yolunu izleyin. Yeni bir pencerede tasarım sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bu kısımda renkle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz; gölgelendirme, geri-arama butonu renklendirmesi ve sohbet penceresi için renklendirme ayarlarını yapabilirsiniz.

Sohbet pencereniz için bir “Başlık Deseni” seçin.

Konum seçeneği ile pencereyi sayfada nereye oturtmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Sohbet penceresinin konumunun sohbet düğmesinin yerleştirilmesi ile tanımlandığını lütfen unutmayın. Düğme ekranın sol alt tarafındaysa, web sitesinde sohbet penceresi sol altta olacak ve ekranın altına sola dayalı eklenecektir.

Benzer şekilde, düğme sağ tarafa veya ortaya yerleştirilirse, sohbet penceresi ekranın sağ alt köşesinde açılacaktır. Sağ taraf konumunu öneririz.

Yazı seçeneği ile yazı tipini, yazı tarzını ve yazı büyüklüğünü belirleyebilirsiniz.

Metin kısmında ise, sohbet penceresinin buton halinde gösterilecek metinleri belirleyebilirsiniz.

Ayrıca bu sekmede çevrimdışı ileti biçiminin metnini değiştirebilirsiniz (ziyaretçi sohbet düğmesini tıklatarak sohbet ekranını manuel açtığında gösterilir).

Sohbet butonunda uzun metin ayarladıysanız, metnin uzunluğuna bağlı olarak butonun genişliğinin de artacağını lütfen unutmayın.

Web sitenizin mobil versiyonundaki sohbetin görünümünü de buradan özelleştirebilirsiniz. Butonun konumunu ve rengini seçin. Masaüstü pencerenizle aynı renkleri kullanmak için “Masaüstü sürüm rengini kullan” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Tasarım düzenlemelerini tamamladığınızda Kaydet düğmesine basın; değişiklikler web sitenize otomatik olarak uygulanır (sohbet kodunu tekrar yüklemeniz gerekmez).

Hepsi bu kadar!

Hala sorularınız bulunuyor mu? Destek ekibimiz, sitemizde, 7/24 bir tık ötenizde, size yardım etmek için bekliyorlar.