Sohbet penceresinin görünümünü değiştirme

Şu planlara dahil
VIPPREMBASE

Değişiklikleri, web sitenizde yüklü olan kodu içeren kanalda yapmanız gerektiğini, lütfen unutmayın.

Web sitenizdeki kodu değiştirmeden, tasarım ayarlarından renk, metin ve pencere pozisyonunu değiştirebilirsiniz.

Uygulamayı açın ve Yönet > Kanallar > Site adınız sağında "Ayarlar" seçeneğine tıklayın.

Sol menüde "Tasarım" seçeneğine tıklayın.

Web sitenizde herhangi bir kod düzenlemenize gerek kalmadan JivoChat penceresinin metinlerinde, renklerinde, konumunda ve şeklinde değişiklikler yapabilirsiniz. Aynı sayfada, mevcut ayarların bir ön izlemesini göreceksiniz(sitenizde nasıl görüneceğini), mevcut ayarları kaydettikten sonra, tüm değişiklikler web sitenize anında uygulanacaktır.

Sohbet penceresi

Artık sohbet penceresinin şeklini özelleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz simge, sitede masaüstü sürümünde görüntülenecektir. Kabarcık sohbet simgesi şu şekilde görüntülenecektir:

Hizala

Renk düzeninin yanı sıra ayarların belki de en önemlisi, butonun ve sohbet penceresinin konumu veya daha doğrusu hizmetimizin sitenizde tam olarak nerede bulunacağıdır.

Sohbetin sitenizdeki konumu için istediğiniz pozisyonu seçebilirsiniz.

Sohbet penceresinin konumunun sohbet butonunun yerleştirilmesi ile tanımlandığını lütfen unutmayın. Buton ekranın sol tarafındaysa (alt / merkez / kenar görünümler), web sitesindeki sohbet penceresi ekranın sol alt tarafında açılacaktır. Aynı şekilde buton sağ tarafa ya da ortaya yerleştirilirse sohbet penceresi ekranın sağ alt köşesinde açılacaktır.

JivoChat olark sağ alt konumunu kullanmanızı öneririz.

Kabarcık tasarımını kullanıyorsanız 2 seçenek vardır: sol alt ve sağ alt.

Yazı tipi

Bu bölümde yazı tipini, boyutunu, stilini ve metin rengini belirleyebilirsiniz.

Renk

Renk bölümünde, sohbet butonu için renkleri ayarlayabilirsiniz: mevcut seçeneklerden bir renk şeması seçin veya hatta damlalık simgesine tıklayarak kendi renginizi özelleştirin. Sohbet düğmesinin hem tek renkli hem de gradyan tasarımı mümkündür.

Bu bölümde ayrıca müşteri mesajlarının arka planını ve geri arama butonunun rengini ayarlayabilirsiniz. Bu renkler önerilen renkler listesinden seçilebilir.

Model

Bu bölümdeki seçeneklerden birini seçerek sohbet penceresine desen dokusu ekleyebilirsiniz:

Metin düzeltici

Bu bölümde ise, sohbet penceresinin buton halinde gösterilecek metinleri belirleyebilirsiniz.

Ayrıca bu sekmede çevrimdışı ileti biçiminin metnini değiştirebilirsiniz (ziyaretçi sohbet düğmesini tıklatarak sohbet ekranını manuel açtığında gösterilir).

Sohbet butonunda uzun metin ayarladıysanız, metnin uzunluğuna bağlı olarak butonun genişliğinin de artacağını lütfen unutmayın.

Mobil versiyon*

Sitenizin mobil sürümünde de sohbetin görünümünü özelleştirmeniz mümkündür. Sohbet butonunun rengini önerilen renklerden seçebilir, hatta kendi renginizi özelleştirebilirsiniz. Masaüstü widget'ınızla aynı renkleri kullanmak için "Masaüstü rengini kullan" seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Ek olarak, sohbet düğmesinin hangi tarafta bulunacağını seçebilirsiniz: sağda veya solda.

Hepsi bu kadar!

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.