Webnode - web sitesinden sipariş almak

Başka bir başlık seçin

E-mağazanızın web sitesinden sipariş kabul etmek için bir formu varsa, siparişlerin Jivo uygulamasına ulaşması için bunu yapılandırabilirsiniz. Birkaç dakikadan fazla sürmez. Bundan sonra, siz veya ekip arkadaşlarınız siparişleri anında işleme koyabilecek ve müşterilere en üst düzeyde hizmet sunabileceksiniz.

Webnode için sipariş yerleştirme formu ile Jivo entegrasyonunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Öncelikle, web sitenizden siparişler / e-postalar almak için kendi benzersiz Jivo e-posta adresinizi oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için Jivo web uygulamanıza veya Masaüstü uygulamalarımızdan birine erişin ve “Yönet” -> “Kanal Ekle” -> “Website Siparişleri” ne gidin.

2. Ardından, mevcut iki seçenekten birini tıklayın. Lütfen her ikisinin de aynı kanalı oluşturacağını unutmayın; tek fark, kurulumunuzu kolaylaştırmak için yeni oluşturulan kanalın içinde nereye yönlendirileceğinizdir.

3. Bu adımda, web sitesi siparişlerinizin / e-postalarınızın Jivo'ya nasıl ulaşmasını istediğinizi yapılandırabileceksiniz. Gelen web sitesi siparişlerine / e-postalarına otomatik olarak eklenecek belirli bir “Durum” ve ayrıca “Etiketler” yapılandırabilir ve ayrıca Jivo uygulamasında gelen siparişleri / e-postaları almak için hangi temsilcilerin atanacağını atayabilirsiniz. Düzenlemeleri bitirdikten sonra, “Bağla” butonuna tıklayın.

4. Yeni oluşturulan kanalın “Ayarlar” bölümüne yönlendirileceksiniz. Kanal ile birlikte oluşturulan e-posta adresini kopyalayın ve bir sonraki adıma geçin.

Webnode, sipariş bildirimlerini almak için ek adres belirtmeyi mümkün kılmadığından, posta kutunuzda e-posta iletimini ayarlamamız gerekir. İşte e-posta istemcinizde nasıl yapılacağına dair makaleler:

1. Gmail

2. Yahoo

3. Outlook

Bu ayarı yaparken, yalnızca Webnode sipariş bildirimlerinden anahtar sözcükler içeren e-postaları iletmek için bir kural oluşturun, yani “Sipariş”, “Uygulama”, “Yeni müşteri”, vb. Bunları yukarıdaki sipariş bildirimlerine göre tanımlayabilirsiniz.

Hepsi tamam, artık web sitenizdeki formdan doğrudan Jivo uygulamasında sipariş almaya hazırsınız.

İyi günler dileriz!

Hala sorularınız bulunuyor mu? Destek ekibimiz, sitemizde, 7/24 bir tık ötenizde, size yardım etmek için bekliyorlar.