Geri-arama özelliğini aktifleştirme, düzenleme ve bakiye doldurma

Bu servis partner firmamız VoxImplant tarafından sağlanır ve profesyonel lisansımızdan ayrı ücretlendirilir.

Geri arama özelliğini etkinleştirmek için, JivoChat web uygulamanıza veya Masaüstü uygulamanıza erişin ve Yönet => Kanallar => Yeni Kanal Ekle => Geri Arama yolunu izleyin:

Özelliği etkinleştirmek istediğiniz web sitesini seçin ve "Anında Geri-aramayı Bağla" düğmesine tıklayın:

İsterseniz aynı alana, Yönet => Kanallar => Site adı altındaki Ayarlar yolunu takip ederek de gidebilirsiniz (özelliği etkinleştirmek istediğiniz web sitesinin altındaki ayarlar kısmı):

Soldaki menüden "Anında Geri-arama" seçeneğine girin ve "Anında Geri-aramayı Bağla" düğmesine tıklayın:

Şimdi detaylı ayarlamaları yapacağız. İlk olarak karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak :

Bir geri-arama butonu göster: Web sitenizdeki Geri-aramalar için ayrı bir düğme istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin.

Geri sayım saati: Ziyaretçinin geri-arama için göreceği geri sayım sayacının süresini ayarlayın. Önemli: geri aramanın yapılması için gösterilen sürenin bitmesi gerekmez. Bu sadece ziyaretçilerin izleyebileceği bir animasyondur.

İleri tuşuna basın ve sohbet kutusunda geri-aramaların kullanılabilir olacağı gün ve saatleri seçin.

Hangi temsilcilerin çağrıları alacaklarını ve çağrıları nereden cevaplayacaklarını seçin. Çağrılar, temsilci uygulaması, cep telefonu, sabit telefon hattı veya bir SIP telefon aracılığıyla cevaplanabilir.

Çağrıları Cep Telefonuna veya Sabit Telefon Hattına yönlendirmeyi seçerseniz, ek ücrete tabi olabileceğini lütfen unutmayın.

Geri-arama özelliğinin ziyaretçilere gösterilebileceği ülke/kıta seçimlerini yapın.

Bu özelliği daha önce hiç kullanmadıysanız, ilk kez etkinleştirdikten sonra, özelliği test etmek için kredi olarak 0.15 $ kazanacaksınız.

Anında geri-arama özelliğini aktifleştirdikten sonra ayarlar kısmına gelip "Arayan olarak gözükecek numara" bölümünden JivoChat’ten almış olduğunuz bir numarayı veya aktifleştirdiğiniz kendi numaranızı ekleyebilirsiniz.

Böylece geri-arama özelliğini kullanarak aradığınız müşterilerinizin telefonunda, buraya eklediğiniz telefon numarası görünecektir.

JivoChat'tan telefon numarası almayı öğrenmek için buraya tıklayın.

JivoChat'ta bir telefon numarasının nasıl aktifleştirileceğini öğrenmek için buraya tıklayın.

Geri-arama özelliğini aktifleştirdiyseniz ve bakiye yüklemek istiyorsanız JivoChat masaüstü uygulaması veya Jivochat web uygulamasına gidin ve Ayarlar=> Çağrı Bakiyesi=> Bakiye Doldur seçeneğini tıklayın.

VoxImplant’ın web sitesine yönlendirileceksiniz, burada ödeme yönteminizi seçebilecek ve hesap bakiyenize istediğiniz miktarda kredi (en az 10 USD) ekleyebileceksiniz.

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.