JivoChat'da taslak cevaplar nasıl oluşturulur

Şu planlara dahil
VIPPREM

Taslak cevaplar, müşterilerinizin en sık sorduğu sorulara önceden hazırlanmış bir dizi cevaptır. Bu ifadeler tüm hesap için ortaktır ve tüm temsilciler tarafından oluşturulabilir, düzenlenebilir ve silinebilir.

Lütfen not edin! Taslak cevaplar, uygulamanın dil sürümü için benzersizdir: uygulama arayüzünün her dili kendi taslak cevaplarına sahip olacaktır ve bu nedenle, uygulamada Türkçe'dan İngilizce'ye geçerseniz, farklı bir taslak cevap grubu göreceksiniz.

JivoChat uygulamasındaki herhangi bir sohbet ekranında taslak cevap ekleyebilirsiniz - ister mevcut sohbet içerisinde, ister Tümü bölümündeki herhangi bir sohbet içerisinde veya bir ekip sohbetinde bu ekrana erişebilirsiniz. Taslak cevap düzenleyici, mesaj giriş alanının altındaki "\.." simgesine tıklayarak veya mesaj giriş alanına "\" veya "/" karakterlerini girerek açılabilir:

Düzenleyici bir "Hızlı cevap ekle" düğmesi, bir etiket listesi ve ilgili ifadelerden oluşur:

Yeni bir taslak cevap eklemek için "Hızlı cevap ekle" düğmesine tıklayın:

  • Giriş alanına taslak cevap metnini girin,
  • "Etiketle" alanına bir anahtar kelime yazın - daha sonra kolayca bulabilmek için bir kategori girin,
  • "Kısayol tuşu" bu yanıtı çağırmak için bir tuş kombinasyonu atamanızı sağlar (kısayol tuşu ayarları yereldir ve yalnızca profiliniz için çalışır).

Mevcut bir taslak cevabı düzenlemeniz gerekiyorsa, ifadenin üzerine gelin ve ifadenin sağ alt köşesinde görünen kalem simgesine tıklayın. Sonuç olarak, bir ifade eklerken olduğu gibi, metni, etiketi ve gerekirse kısayol tuşlarını değiştirebileceğiniz aynı menü açılacaktır. Aynı menüden bir ifadeyi silebilirsiniz (ilgili tüm ifadeleri silerseniz etiket de kaybolacaktır).

Size keyifli çalışmalar ve müşterilerinize yıldırım hızında yanıtlar dileriz!

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.