İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Şu planlara dahil
VIPPREMBASE

İki Adımlı Kimlik Doğrulama olarak da bilinen İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA), parolanız başka biri tarafından keşfedilse bile hesabınıza yalnızca sizin erişiminizin olmasını sağlamak için kullanılan ekstra bir güvenlik katmanıdır.

JivoChat hesabınız için 2FA kurmak mümkündür ve hesap verilerinizin güvende olduğundan emin olmak için bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

JivoChat'da 2FA'yı kurmak ve kullanmak için cep telefonunuza OTP (Tek Kullanımlık Parola) Kimlik Doğrulayıcılarından birini yüklemeniz gerekir. Bu tür uygulamalar, her N saniyede bir değişen gerçek zamanlı kimlik doğrulama kodları oluşturur.

Hesabınız için 2FA nasıl etkinleştirilir?

Öncelikle JivoChat uygulamasını açın, "Yönet" > "Hesabım" yolunu izleyin ve orada 2FA seçeneğini etkinleştirin.

Sonrasında şifrenizi girin, ve "Onayla" butonuna tıklayın.

Bir sonraki adımda, istediğiniz bir OTP Authenticator uygulamasını yüklemeniz gerekecek. Bu ikisi en popüler olanlardır: Google Authenticator ve Microsoft Authenticator. Uygulamaları AppStore ve GooglePlay'den indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.:

iOS cihazlar için Google Authenticator indirme linki

Android cihazlar için Google Authenticator indirme linki

iOS cihazlar için Microsoft Authenticator indirme linki

Android cihazlar için Microsoft Authenticator indirme linki

Bir sonraki adıma geçmek için "Onayla" butonuna tıklayın.

Yüklü uygulamalardan birine sahip olduğunuzda, içine yeni bir kimlik doğrulayıcı eklemeniz gerekir. Örneğimizde Microsoft Authenticator kullanıyoruz: sağ üst köşedeki "+" düğmesine tıklayın, bir hesap türü seçin ve JivoChat'daki mevcut adımda görüntülenen QR kodunu tarayın.

İşlem tamamlandığında, her 30 sayinede bir yeniden oluşturulan kodu göreceksiniz.

Kodu JivoChat'daki ilgili alana girin ve "Onayla"ya basın.

Bundan sonra, herhangi bir nedenle Kimlik Doğrulayıcınıza erişiminiz olmadığında kullanabileceğiniz kodların listesini alırsınız.

Lütfen kodları güvenli bir yerde saklayın. Güvenliğinin ihlal edilmesi riski varsa - hesabınız için 2FA'yı yeniden bağlayın.

Kodları indirin ve "Bitti" ye basın.

Kurulumdan sonra bu kodlara erişebileceksiniz, kullanılan kodlar kesikli olarak görünecektir.

Hepsi bu kadar, artık hesabınız 2FA ile korunmaktadır. Hesap güvenliğinizi maksimuma çıkarmak için iş arkadaşlarınızın da bu seçeneği kullandığından emin olun.

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.