Telegram'ı bağlamak

Bu entegrasyon ile müşterileriniz Telegram üzerinden oluşturacağınız kanala yazabilecek ve siz de bu mesajları JivoChat uygulamasına alabileceksiniz.

Entegrasyonu yapabilmek için, bir Telegram botu oluşturarak, API anahtarı edinmeniz gerekiyor.

Telegram'ı açın, @botfather adındaki kullanıcıyı bulun ve onunla sohbet edin. Yeni bir bot oluşturmak için -/newbot komutunu göndermeniz gerekir.

Bot için bir ad girin. Seçtiğiniz ad, müşterileriniz botunuzla sohbet ettiklerinde görecekleri ad olacaktır. Örneğin, "Test".

Şimdi botunuz için benzersiz bir kullanıcı adı oluşturmanız gerekiyor. Seçilen kullanıcı adı, bot'unuzu bulmak için müşterileriniz tarafından kullanılacak ve size bu bot üzerinden yazabilecekler.

Bundan sonra bir HTTP API anahtarı alacaksınız. Bu anahtarı kopyalayın ve kaybetmeyin.

İlerlemek için, uygulamada yeni bir kanal eklemeniz gerekecek. Yönet -> Kanallar -> Yeni Kanal Ekle -> Telegram yolunu izleyin.

Biraz önce kopyaladığınız API anahtarını girin, önünde ya da içinde boşluk kalmamasına dikkat edin ve Telegramı ekle'ye tıklayın.

Şimdi, yeni Telegram kanalınız için bir isim seçin.

Bu kadar! Artık müşterileriniz Telegram uygulaması aracılığıyla yeni bot'unuza yazabilecek ve mesajlar direkt olarak JivoChat temsilcinizin uygulamasına ulaşacak!

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.