Dahi.ai ile Chatbot entegrasyonu

Bu entegrasyon için dahi.ai hesabınız olması gerekmektedir. Lütfen kayıt sayfasına giderek kendinize bir hesap oluşturun. Eğer zaten bir hesabınız varsa giriş yapma sayfasına giderek konsola giriş yapın.

Panele giriş yaptığınızda açılan ekranda bot oluşturmanız gerekmektedir. Karşınızda Botlarınızın listelendiği sayfayı göreceksiniz. Bu listede herhangi bir Bot bulunmuyorsa lütfen sağ üst kısımda yer alan ‘Add New Bot’ butonuna tıklayıp bot oluşturma sayfasına geçiniz. Botun ismini girip ‘Done’ diyerek botu kaydediniz.Başarılı bir şekilde Bot oluşturduktan sonra tokenı almak için ayarlar sayfasına geçiş yapmanız gerekiyor. Bunun için sol menüde bulunan ‘Settings’e tıklayarak ayarlar sayfasını açın. Ayarlar sayfasında ‘Bot Token’ satırı sizin için gerekli olan tokendır. Bunu lütfen kaydedin.Ardından JivoChat uygulamasına giriş yapın ve Yönet -> Entegrasyonlar yolunu izleyin. Bu linke tıklayarak direkt olarak gidebilirsiniz. Ardından listeden dahi.ai logosuna tıklayın.Açılan sayfada chatbota bir isim vermeniz, ünvan eklemeniz, profil resmi eklemeniz ve Bot Tokenı girmeniz gerekecek. Bir önceki aşamadaki kaydettiğiniz tokenı buraya yapıştırın, hangi kanallarda chatbotu kullanmak istediğinizi seçin ve Kaydet'e basın.Tebrikler! Chatbotunuz başarı ile bağlandı. Şimdi tek yapmanız gereken dahi.ai konsolunda chatbotunuzu oluşturmak. Yardım almak için dökümentasyonu okuyabilir, Youtube videolarını izleyebilir ya da info@yapaytech.com üzerinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Bot yapılandırmanızla ilgili size JivoChat destek ekibi olarak yardımcı olamıyoruz, ancak Dahi.ai ekibi size yardımcı olabilir.

Hepsi bu kadar, iyi sohbetler!

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.