Siteye Canlı Destek Ekleme veya Varolan Bir Kanalı Kaldırma

Site ekleme

Hizmetimiz, ekleyebileceğiniz web sitelerinin sayısını sınırlamaz ve ayrı bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur. Bir web sitesi eklemek için uygulamaya giriş yapmanız gerekecek. Eğer bir hesabınız yoksa, hemen bir JivoChat hesabı açarak dakikalar içinde sitenizden canlı destek vermeye başlayabilirsiniz. Yardım kılavuzu burada.

Girişin ardından, sol alttaki "Yönet" düğmesine tıklayın, açılan iç menüdeki ''Canlı Destek'' kısmındaki ''Bağla" düğmesine tıklayın:Kanal listesinde, eklemek istediğiniz kanal türünü seçebilirsiniz. Bu durumda yeni bir web sitesi ekleyeceğiz, bu nedenle lütfen aşağıdaki resimde gösterildiği gibi tıklayın:

Şimdi eklemek üzere olduğunuz kanal hakkında kısa bir mesaj göreceksiniz, lütfen "Site ekle" düğmesini tıklayın:


Bir sonraki ekranda, istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz, kanal için önceden belirlenmiş bazı ayarlar göreceksiniz:


  1. Web sitenizin adını ekleyin, bu daha sonra ayarları değiştirirken kanalları rahatça bulmanıza yardımcı olacaktır.

  2. Sohbet penceresinin dilini seçebilirsiniz. Tanımlı diller haricinde kendi çevirinizi de daha sonra girebileceksiniz.Ya da hali hazırdaki çeviriyi daha sonra ayarlarda değiştirebileceksiniz, detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

  3. Bu seçenekle tüm temsilcileri otomatik olarak yeni kanalınıza atayabilirsiniz.

"Site ekle" düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki menüyü göreceksiniz:

Burada web sitenize canlı destek eklemek için size verilen HTML kodunu görebilirsiniz. Bu kodu sitenize belirtildiği şekilde eklemeniz gerekiyor.

Ayrıca "web geliştiricime kurulum tarifini ilet" düğmesine tıklayabilirsiniz, bir e-posta adresi yazabileceğiniz başka bir pencere açılacaktır:

Sitenizi geliştiren kişiye kurulum tarifini iletebilir, bu sayede onun sizin yerinize canlı desteği kurmasını sağlayabilirsiniz.


Site kaldırma

Bir sitenizden canlı destek kanalını kaldırmak için, uygulamaya giriş yaptıktan sonra, sol alttaki "Yönet" butonuna tıklamalı, açılan sayfada kanallar listesinden kaldırmak istediğiniz kanalı bulmalı ve adı altındaki "Ayarlar" yazısına tıklamalısınız:

Açılan sayfada, sol menüdeki "Seçenekler"e gidin.

En alt kısımda yer alan "Kanalı kaldır"a tıklayın. (Web sitesi hesabınızdaki tek kanal ise, bu düğme gösterilmez.)

Sohbet geçmişi ve istatistikler de dahil olmak üzere tüm verilerin de silineceğini lütfen unutmayın.


JivoChat hesabınızı tamamen silme

Eğer JivoChat'teki hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken bilgi@jivochat.com.tr'ye, JivoChat'e kayıtlı yönetici e-posta adresinizden, hesabınızı silmek istediğinize dair bir e-posta göndermek.

Eğer hesapta başka yöneticiler varsa, sadece sizin hesabınız silinir. Eğer tek yönetici siz iseniz, altınızdaki tüm hesaplar ve tüm kanallar silinecektir.

İlgili makaleler
Sorularınız mı var?
Canlı destekten bize yazın, size her an yardımcı olmaya hazırız.